Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco

  • 850 m²
  • 1 soveværelse
  • 9 badeværelser
  • 14 gæster
  • 2 senge

Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco ligger i Puerto Marquez område i Acapulco og består af 1 værelser, et fuldt udstyret køkken og 9 badeværelser. Denne indkvartering består af 7 værelser med moderne faciliteter.

Gæsterne kan nyde poolen udsigt fra deres værelser. Det private badeværelse er til rådighed.

Gæsterne kan drage fordel af jacuzzi og et spabad.

Med placeringen 3 km fra Capilla de la Paz, er villaen også 1 km fra Playa Puerto Marques. Beliggende inden for 5 km afstand fra Acapulcos centrum, byder villaen på en uforglemmelig ferie. Inden for 25-minutters gåtur kan gæsterne spise i Sirocco og Sirocco Restaurant & Tapas Bar. Playa Princess Acapulco Guerrero ligger ved siden af villaen.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco
Villa Linda
pris kun for mobil

Villa Linda

9.5
Enestående 17 anmeldelser
800 m fra overnatningsstedet
USD 361 USD 325
pr. nat
Villa San Sebastian, Los Celajes
pris kun for mobil

Villa San Sebastian, Los Celajes

9.7
Enestående 3 anmeldelser
1.3 km fra overnatningsstedet
USD 435 USD 392
pr. nat
Villa Mare
pris kun for mobil

Villa Mare

1.5 km fra overnatningsstedet
USD 2971 USD 2674
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Acapulco Lufthavn
    13 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Vandsport
    • Golfbane

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab
    • Privat ind-/ udtjekning
    • Receptionistskranke
    • 24 timers vagtservice
    • Husholdning
    • Vaskeri

    Spisemuligheder

    • Bar/ Lounge område
    • Udendørs spiseområde
    • Picnic område/ Borde

    I køkkenet

    • Tørretumbler
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    For børn

    • Brætspil
    • Spillerum

    Fritid

    • Privat strand
    • Udendørs pool
    • Adgang til strand
    • Strandparasoller
    • Solseng
    • Solterrasse
    • Have
    • Jacuzzi

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Dagligstue
    • Omklædningsområde
    • Patio
    • Terrasse
    • Havemøbler
    • Spisebord
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Vaskemaskine

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Ikke-ryger værelser
    • Brandslukkere

    Kæledyr

    • Kæledyr tilladt

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 12:00
    • Ekstra senge info
    • Der er ikke kapacitet til ekstra senge på værelset.
    Ofte stillede spørgsmål
    • Er der parkering i nærheden af Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco?
      Ja, i Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco vil din bil være i sikkerhed på en en parkeringsplads på stedet.
    • Hvor meget koster det at bo på Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco?
      Prisen for en overnatning i Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco er 1661$.
    • Hvad er reglerne for ind- og udtjekning på Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco?
      Gæster i Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco skal tjekke ind senest 23:59 og tjekke ud senest 12:00.
    • Hvilke restauranter kan vi finde i nærheden af Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco?
      Restauranter i nærheden af Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco omfatter Sirocco Restaurant & Tapas Bar og Sirocco.
    • Er der en pool på denne villa?
      Ja, gæsterne på denne villa kan nyde den en swimmingpool, der er placeret på stedet.
    • Kan jeg tage mit kæledyr med til den villa?
      Ja, den villa er kæledyr. Men det anbefales at ringe i forvejen for at få det bekræftet.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Acapulco Lufthavn
    13 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Exclusiva Villa Frente Al Mar En Playa Pichilingue, Acapulco

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk